Karadağda Araba Fiyatları

Karadağ’da araba fiyatları Dünyanın birçok yerinden gelen insanların ziyaret ettiği Balkanların en küçük cenneti olarak bilinen Karadağ’da yaşamak ve iş yapmak hayallerinizdeki yerleri gezmek oldukça kolaydır. Ülke ve yaşamaya karar verdiğinizde birçok avantajlı karşılaşacaksınız. Yakın zamanda Avrupa Birliği’ne kabul edilecek bu ülkede Avrupa ülkelerine nazaran oldukça popülerdir. İş kurduğunuzda ülkedeki vergi sistemi vergi oranlarının düşük olması sebebiyle dünyanın her yerinden istediğimiz şekilde ticaretinizi yönetebilirsiniz

Karadağ Avrupa’nın güneydoğusunda olan ve adriyatik kıyısına olan ülkedir. Ülkede turizm çok gelişmiştir ve diğer Avrupa ülkelerine göre para birimi euro olmasına rağmen ucuzdur. Türk vatandaşlarına sadece pasaportla vizesiz 90 gün süreyle seyahat imkanı sağlamaktadır.

Ülkede şirket kurduğunuzda ya da ev aldığınızda oturum izni vermektedirler suç oranının neredeyse çok azaldığı olduğu Karadağ’da insanların da birbirine saygılı oluşundan dolayı son derece medeni bir ülkedir

Karadağ birçok ülkeye göre ortalama araç fiyatlarına baktığımızda diğer ülkelere nazaran araç fiyatları ucuzdur. Ülkede araç alım satımı yapmak için oranın vatandaşı olmak veya kalıcı oturum iznine sahip olmak gereklidir. Eğer ülke vatandaşı değilseniz genel olarak turistler araç kiralayarak seyahat ederler. Nüfusun az olmasından da kaynaklı ülkeye kayıtlı araç sayısı azdır ve trafik kış aylarında minimum seviyededir. Türkiye’de ortalama 25 milyon araç vardırKaradağ’a baktığımızda kayıtlı araç sayısı 220.000 civarıdır. Bu karşılaştırmayı göz önünde bulundurursak Trafik yoğunluğu çok düşüktür.

Karadağ’da Araba Fiyatları Niçin Önemlidir?

Karadağ’da araba fiyatları Karadağ’da en çok satılan araç Dacia’dır. Ortalama sıfır araç fiyatları geniş bir aralıktadır. Benzin fiyatları ise Avrupa ortalamalarında yer almaktadır.

Karadağ’da araçların yıllık sigortası ve bakım fiyatları hemen hemen Avrupa’daki ile aynıdır tabii fiyatlar araçların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ülkede otoyollardan ücret alınmamaktadır ancak sadece bir tane tünel tek ücretli yol olarak hizmet vermektedir.

Karadağ’da Araba Fiyatları ve Özellikleri

Karadağ’da araba fiyatları Karadağ ülke olarak herhangi bir kendine ait otomobil firması bulunmamaktadır. Sadece çeşitli markaların ülkede satış olarak galerileri ve yetkili servisleri bulunmaktadır. Türkiye’den araç ülkeye getirebilmeniz için en az ülkede yıl içerisinde 185 gün olmanız gerekir. Türkiye’den getirdiğiniz araca pasaportunuza işlenmekte ve 2 yıl boyunca kullanılmasına müsaade edilir. Ancak ruhsat sahibi haricinde başka bir kişinin kullanması mümkün değildir.

Karadağ’dan araç aldığımızda Türkiye’de kullandığınız ehliyetiniz 6 ay boyunca geçerlidir. Ancakkaradağ’dan ehliyet aldığınızda uluslararası sürücü belgesi olduğu için herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Karadağ’da vergilerin düşük olmasından dolayı yok araç fiyatları da Avrupa ortalamasına göre küçük düşüktür. Ülkede sokakların dar olmasından kaynaklı insanlar küçük araba tercih etmektedirler bin euro’dan başlayan araç fiyatları modele göre de değişiklik gösterebilir. Her bütçeye uygun sıfır ya da ikinci el araba rahatlıkla satın alabilirsiniz.

2. El Araç Bakabileceğiniz siteleri aşağıda görebilirsiniz.

https://autodiler.me

https://oglasi.me

Leave A Reply