Karadağ’da Ne İş Yapılır ? arama motorlarında aranan en çok kelimelerden bir tanesidir. Karadağ’da turizm sektörü ülke ekonomisi için oldukça önemlidir. Bu neden ile ülkede turizm faaliyetleri son derece popülerdir. Bu ülke iş için de tam bir fırsatlar ülkesidir. Karadağ yeni yeni gelişmeye başlayan bir ülke olması dolayısıyla iş istihdamı oldukça fazladır. Ülke yatırım yapmak isteyen ya da çalışmak isteyenler için oldukça iyi bir fırsattır.

Karadağ’da ne iş yapılır? 

Asıl geçim kaynağı turizm olan Karadağ’da birden çok kazançlı işler vardır. Bunları sıralamak gerekirse:

  • İnşaat sektörü 
  • Tekstil sektörü
  • Gıda sektörü 
  • Enerji sektörü 
  • Tarım 
  • Hayvancılık
  • Otel işletmeciliği
  • Su ve su ürünleri /ormancılık

Karadağ’ın en popüler sahil kentlerinden birisi olan Kotor’da önceliğiniz turizm sektörü olabilir. Burada turistler için bir tur şirketi açabilir ve turistler için geziler organize edebilirsiniz. Ben büyük sermayeli bir işe girmek istiyorum derseniz otel işletmeciliği de bu bölgede yapılabilecek yüksek gelirli işlerdendir. Turizm burada size  5 sezon olarak iş imkanı sağlayabiliyor. Eğlence mekanları veya cafe restoranlar da size iş imkanı olarak söylenebilir.

Karadağın bir diğer bölgesi olan Budva, ülkenin en fazla turist ağırlayan şehridir. Sezonluk iş yapmak isteyenler için Kotor’da olduğu gibi otel işletmeciliği, cafe, eğlence mekanı, pansiyon gibi iş seçenekleriniz burada da mevcut.

Karadağda bir liman kenti olan Bar, ülkenin ithalat ve ihracattaki merkezidir.

Karadağ’da iki tane havalimanı şehri vardır. Bunun birisi başkent olan Podgorica bir diğeri ise Tivat’tır. Yani ülkeye ziyaretler bu iki şehir üzerinden gerçekleşiyor. Bu nedenle buralarda gIda sektörüne girmek sizin için avantajlı olabilir.

Podgorica cafe, restoran, eğlence merkezi için en uygun yerlerden birisidir. Ülkenin başkenti olmasından dolayı bir nüfus yoğunluğu da mevcuttur. Podgorica yatırım için de oldukça karlıdır.

Burada bir işletme kurmak oldukça avantajlı çünkü hem nüfus yoğunluğu fazla hem de işletme kiraları oldukça ucuz. Burada pek çok iş sektörüne girebilirsiniz.

Mutlaka gidip görmeli ve kendinize uygun şehri kendinize uygun işi bulma imkanınızı gözden geçirebilirsiniz. İş imkanlarıyla dolu olan bu ülke iş kurmak veya çalışmak için avantajlar ülkesi.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Leave A Reply