Karadağda oturum

Karadağ’da oturum alma pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Balkanların Adriyatik kıyısında  Karadağ Avrupa’nın güneydoğusundadır. Türkiye ile vize muafiyeti anlaşmasından dolayı 90 gün süreyle ülkede seyahat edebilirsiniz. Doğası ile ve turizm açısından oldukça güzel bir ülke olan Karadağ’da ailenizle birlikte işlerinizi büyüterek huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Karadağ’da Oturum Alma  ve Avantajları Nelerdir?

Karadağ’da oturum alma global açıdan baktığımızda Karadağ geçim kaynağı turizmdir tüm Avrupa ülkelerinden eğlence ve seyahat için ve dünyanın dört bir yanından insan ülkeyi ziyaret eder.Tüm yatırımcılar için Karadağ çok caziptir çünkü ülkedeki vergi sistemi yatırımcıya çekmek adına devlet son derece düşük vergi uygulamaları getirir. Vergi cenneti olarak bilinen Karadağ’da Avrupa ülkelerine kıyasla rahatlıkla düşük vergi sistemi mevcuttur.

Karadağ’da Oturum Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Karadağ’da oturum alma Karadağ’da yatırım yaptığınızda oturum iznini kolaylıkla alabilirsiniz. Ülkede şirket kurduğunuzda ya da gayrimenkul yatırımın yaptığınızda oturum iznini sadece siz değil aileniz de faydalanmaktadır. Ülkede şirket kurduğunuzda devlet orada yaşamasanız dahi aktif olarak yaşama zorunluluğu olmadığından dolayı oturum izniniz devam eder. Karadağ hükümeti iş kurduğunuzda yatırımcılara orada yaşamadan da şirketi işletme hakkı tanır.

Karadağ’da Oturum Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karadağ’da oturum alma aynı zamanda ülkede ev ya da ofis satın alarak geçici ve oturma izni de alabilirsiniz.

Yeni kurulacak şirketinizde Türkiye ile arasındaki serbest ticaret anlaşmasından dolayı çok avantajlı bir şekilde ihracat ve ithalat yapılmaktadır. Bunun yanında bazı ürünlerde uygulanan vergi muafiyeti ile kar marjını yükseltebilmektesiniz.

Karadağ’da oturma izni almak isteyen kişilerin bir yıl çalışma izinleri olması gerekir. Yasal çalışma izni olduğu sürece oturma izni ülkeden alınabilir. Daimi oturma izni başvurusunda bulunmak için kişinin 5 sene kesintisiz olarak ülkede bulunması gerekir ve 5 sene boyunca toplamda onay veya tek seferde 6 ay Karadağ dışında bulunabilir.

Oturma izni için Karadağ’da herhangi bir gayrimenkul satın aldığınızda gayrimenkulün değerinin belli bir oranda olması şart koşulmamaktadır. Gayrimenkulünüz için pasaportun fotokopisi, diploma örneği ve adli sicil belgesi yeterlidir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Leave A Reply